Oto Kuaför

Pendik Oto Kuaför Pendik Oto Kuaför

Oto Kuaför

Pek çok araç sahibi, aracına gözü gibi bakmaktadır. Bu araç sahipleri, ilk boş kaldıkları vakit araçlarıyla ilgilenir; bakım ve temizlik konusunda araçlarına gereken ilgiyi fazlasıyla gösterirler. İlgilenilen her araç da gerek performans gerekse de kullanım açısından karşılığını verir. Araçların ilk günkü gibi görünmesini isteyen araç sahipleri, düzenli bir şekilde araçlarını temizletir ve bakım yaptırırlar. Bu temizlik sürecinde akla gelen ilk unsur oto kuaför olmaktadır. Oto kuaförler, yüzeyselden en ince ayrıntısına kadar çeşitli oto temizleme hizmetlerini alternatif bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. Bunlar; iç ve dış temizlik, koltuk döşeme temizliği, far temizleme ve çeşitli bakım uygulamaları olarak sayılabilir.

Oto Kuaför Uygulaması

Oto kuaför uygulaması denilince öncelikle aracın dış temizliği akla gelir. Sonrasında araç içi detaylı temizlik, ardından araç bakımı için gerekli olan tüm faaliyetler sayılabilir. Oto kuaförde dış yüzeyler tüm ayrıntılarıyla birlikte jantlar dahil yıkanır. Jantlarda genel itibarıyla asit bazlı ürünler kullanılmaktadır. Oto kuaför içerisinde bakım hizmeti veriliyorsa motor yıkanır ve parlatılır. Ayrıyeten pasta cila uygulaması da gerçekleştirilir. Tüm bu hizmetlerin alanında uzman kişilere ve profesyonelce çalışan oto kuaförlere yaptırılması son derece yerinde bir hareket olacaktır. Uygulamalar, işinde ehil olmayan personel eliyle gerçekleştirildiği takdirde; aracın temizlik ve bakımdan zarar görmesi bile söz konusu olabilir.

Araçların periyodik olarak oto kuaföre götürülmesi; araç performansı ve görünümü açısından da oldukça elzem bir durumdur. Aktif bir şekilde hizmet veren her cihaz ve araçta olduğu gibi otomobiller de zamanla kirlenir; temizliğe ve bakıma ihtiyaç duyar. Oto kuaförler, araçlara gereken temizliği ve bakımı yapmakta; araca yönelik yeterli ekipman ve malzemeyi bulundurmaktadır. Oto kuaförlerin kullanmış olduğu malzeme ve cihazlar profesyonel olup onları araç sahiplerinin kendi başlarına edinmelerinin ve uygulamaları gerçekleştirmelerinin imkanı yoktur. Bununla birlikte oto kuaför uygulaması sayesinde, araçta gözle görülür bir performans artışı olur ve araç, estetik bir görünüme sahip olur. Oto kuaförlerin kaliteli ve dayanıklı ürünleri kullanması gerekir; bu sayede müşteriler de aldığı hizmetten fazlasıyla memnun olur.

Araç İçi Detaylı Temizlik

Aracın dışı olduğu kadar içi de fazlasıyla kirlenmekte; temizlik ve bakım yapılmadığı takdirde kötü bir koku oluşmasına ve hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Bunu gören ve bu sorunu çözmek isteyen araç sahipleri soluğu oto kuaförlerde almaktadır. Araç içi detaylı temizlik denilince; koltuk veya döşeme, tavan, taban, ön konsol ve bagaj dahil tüm unsurlar anlaşılmaktadır. Bu kısımlarda bulunan tüm leke, kir ve toz gibi kalıntılar etraflıca temizlenir ve araç içi bütüncül olarak temiz bir şekilde araç sahibine teslim edilir. Yapılan bu temizlik sayesinde, araç hem kötü kokulardan arındırılır hem de estetik bir görünüme kavuşmuş olur. Tabiri caizse araç değişim geçirir.

Araç içi detaylı temizlik denildiğinde; normal bir yıkamadan farklı olarak araç içinde el değmedik hiçbir nokta bırakılmaz. Bu işlemler özel eldivenler ve fırçalar yardımıyla gerçekleştirilir. Aracın aksamına ve döşemelerine uygun temizlik malzemesi seçimi yapılır. Aracın tüm iç yüzeyi temiz ve nemli bir bez vasıtasıyla silinir. Aracın yine tüm iç yüzeyi vakum makinesiyle vakumlanır. Böylelikle araç iç yüzeyindeki tüm kirlerden, lekelerden arınmış olur. Bütün bu işlemlerin ardından aracın tüm iç yüzeyi özel bir kurutma makinesi aracılığıyla kurutulur. Aracın içi deri veya farklı türde hassas bir kumaşa sahip ise ona göre temizlik cihazları ve malzemeleri kullanılır.