Tuzla Oto Yıkama

Tuzla Oto Yıkama
  • 22 Temmuz 2022

Tuzla Oto Yıkama

Araçların, temiz ve bakımlı olması için oto yıkamanın düzenli olarak yaptırılması gerekir. Oto yıkama sayesinde, aracın yüzeyi kalıcı lekelerden ve deformelerden korunmuş olur. Oto yıkama, iç ve dış temizlik olarak ikiye ayrılmış olsa da yıkama işlemlerine aracın her kısmı dahil değildir. Oto yıkama, doğru yapıldığı taktirde araç bakımlı, temiz ve parlak görünmeye başlar.

Oto yıkama düzenli olarak yaptırılmadığında aracın üzerindeki lekeler zor ve inatçı bir hal alabilir. Bu lekeler, uzun bir sürenin ardından temizlenmeye çalışıldığında araç çizilebilir, aşınabilir veya pürüzlü bir hal alabilir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması adına oto yıkamanın kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmalara yaptırılması gerekir.

Zift Araç Temizleme

Araç’a sıçrayan ve çirkin bir görüntü oluşturan zift, çıkarılması güç olan lekelerden biridir. Ziftin çıkartılması için işlem yapılırken ve uygulanırken gaz yağı veya mazot yağı kullanılabilir. Ziftli bölgelere tercih edilen yağı uygulamak için, yağı dökmeli ve temiz bir bezin yardımıyla baskı uygulanmadan silinmelidir. Böylece, araç yüzeyinde bulunan zift araca zarar vermeden zahmetsiz bir şekilde çıkarılabilir. Zift lekesi çıkarıldıktan sonra, aracın deterjanla silinmesi gerekir. Eğer araç silinmezse, yağ üzerinde leke oluşur.

Koltuk Lekelerini Temizleme

Araç içinin temiz ve hijyen olması son derece önem arz eden bir konudur. Aracın koltuklarının kumaşı, uygulanacak temizlik yöntemini ve temizlik malzemesini belirler. Bu aşamada, verimli bir temizlik yapabilmek için koltuk kumaşları ile malzemenin seçimi oldukça önemlidir. Seçilen temizlik malzemesi yalnızca lekenin olduğu yere uygulanır ve koltuğun diğer bölümleriyle temas etmez.

Böcek, Çamur ve Diğer Etkenleri Temizleme

Gün içerisinde araca çeşitli böcek dışkıları, çamur ve diğer kalıntılar bulaşabilir. Bu kalıntılar, aracın üzerinde kuruduğu taktirde çıkması zor ve inatçı bir hal alabilir. Ancak, bu tür kalıntıları çıkartmaya yarayan çeşitli temizleyici ürünleri vardır. Temizleyiciler, doğru ve düzgün işlemlerle uygulandığı zaman araçtaki kalıntılar kolaylıkla çıkartılmış olur.

Temizleyiciler, içeriğinde bulunan özel formüller sayesinde çevresel atıkların araç yüzeyinde kalıcı olmasını önler. Temizlik esnasında kullanılacak malzemeler sayesinde aracın yüzeyi korunur, herhangi bir çizilme veya pürüzlük oluşmaz. Kurumuş ve çirkin bir görüntü oluşturan çeşitli kalıntılar zahmetsiz olarak çıkarılır.