Tuzla Far Temizleme

Tuzla Far Temizleme
  • 22 Temmuz 2022

Tuzla Far Temizleme

Far Temizleme işlemleri genellikle otomobil, motosiklet gibi araçlara uygulanan bir işlem olup, araç sürüş anında görüş alanını arttırmayı amaçlayan bir işlemdir. Araç farları genel olarak polikarbon maddesi kullanılarak üretilir. Bu madde çok dayanıklı bir madde olmasıyla birlikte aracı dış etkenlerde ve darbelerden korumaktadır. Bu maddelerin zaman içerisinde paslanması ve sararması araçların farlarında kirliliğe ve görüş alanının azalmasına sebep olur. Bu nedenden ötürü düzenli olarak far temizleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Tuzla Far Temizleme işlemleri yapan birçok yer arasında en çok tercih edilen Cardeta Oto Detay Temizlik şirketi sizler için en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor.

Tuzla Far Temizleme Süreci

Far Temizleme Süreci oldukça özen ve hassasiyet gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte kullanılan temizlik ürünleri, malzemeler ve işçilik oldukça önemlidir. Yapılan işlemler ile farların iç ve dış temizliği aynı anda sağlanmaktadır. Far temizleme sürecinde plastik cilası, sıvı pastası, su zımparası, maskeleme bandı, polisaj makinesi ve sünger başlıkları gibi çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Şirketimiz tarafından uygulanan Tuzla Far Temizleme Süreci belirli adımlara ve belirli bir sıraya sahiptir. Bu adımları ve sıralamayı aktaracak olursak:

  • Far içerisinde bulunan lekeler ve çizgiler zımpara ile belirlenir. Su zımparasında kullanılacak olan büyüklük seçilir ve zımparalama işlemi başlatılır.
  • Zımparalama işlemi sırasında farların iç kısımlarının daha da matlaştığı görülmektedir. Zımparalama işlemine iç kısımlar pürüzsüz oluncaya dek devam edilir.
  • Herhangi bir pürüz kalmayınca farın iç kısımları yıkanır.
  • Yıkama işleminden sonra sıvı pastası uygulanmalıdır.
  • Polisaj makinesi ile sıvı pastası uygulanır. Bu noktada eğer polisaj makinesi yoksa sünger de kullanılabilir. Sıvı pastası işlemi temizliğin eksiksiz bir şekilde yapılması için uygulanır.
  • Daha sonra cilalama işlemi yapılmaktadır. Cilalama işlemi sırasında plastik cilası kullanılmaktadır. Böylece farın lekeleri ve kirleri temizlenmiş olur.

Tuzla Far Temizleme Fiyatları

Tuzla Far Temizleme Fiyatları, işlem yapılacak araca ve far büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü müşterilerimiz için net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Tuzla Far Temizleme Fiyatları hakkında net ve detaylı bilgi almak için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.