Tuzla En Yakın Boyasız Göçük

Tuzla En Yakın Boyasız Göçük
  • 22 Temmuz 2022

Tuzla En Yakın Boyasız Göçük

Dolu yağması gibi çevresel olaylardan dolayı araç yüzeyinde çökmeler meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda boyasız göçük düzeltme işlemi araç kullanıcılarının kurtarıcısı olmaktadır. Ayrıca Tuzla en yakın boyasız göçük düzeltme işlemi ile aracınızın değeri korunmaktadır. Sadece dolu hasarlarında değil aracınızın renginin kaybolmadığı büyük hasarlarda bile göçük düzeltme işlemi uygulanabilmektedir. Boyasız göçük düzeltme işleminde ekstra boya kullanılmaz. Böylelikle aracınız orijinal renginde kalır. Aracınızda oluşan göçük sonucunda boyasız göçük düzeltme işlemi ile aracınız eski görünümüne kavuşur. Aracınızda meydana gelen göçük sonucunda aracınızın değerinin düşeceği endişesine kapılmayın. Çünkü boyasız göçük düzeltme böyle bir sorun ile karşılaşmanızı önlemektedir.

Boyasız Göçük Düzeltmenin Faydaları

Boyasız göçük düzeltme işlemi ikinci el piyasasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kaporta bölgesinin orijinalliğini koruması yönünde büyük faydalar sağlayan boyasız göçük düzeltme işlemi aracın orijinal kalmasını sağlamaktadır. Tuzla en yakın boyasız göçük düzeltme ile hasar onarımı sonucunda meydana gelebilecek renk uyuşmazlığını da ortadan kaldırmaktadır. Diğer göçük düzeltme işlemleri sonrası macun çatlaması meydana gelirken boyasız göçük düzeltme işleminde böyle bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Bazı durumlarda ise boyasız göçük düzeltme uygulanamamaktadır. Önceden araca boya yapıldıysa veya macun uygulaması yapıldıysa boyasız göçük düzeltme işlemi yapılsa dahi işe yaramaz. Bu yüzden boyasız araçlarda bu işlem kullanılmaktadır. İşlemin amacı zaten aracın orijinalliğini korumaktır. Orijinalliği kaybolmuş bir araçta bu işlem uygulanmaz.

Hangi Durumlarda Boyasız Göçük Düzeltme Yapılır?

Araç daha önce boyanmadığı takdirde bu işlem uygulanabilir. Bunun yanında göçükte metal aksamların uzamamış olması da gerekir. Tuzla en yakın boyasız göçük düzeltme üç farklı metot ile yapılabilir. Bunlar ;

  • Manyetik göçük düzeltme,
  • Kaporta göçük düzeltme,
  • Vakumlama göçük düzeltme.

Herhangi aksamın sökülmesine gerek olmadığı durumlarda manyetik göçük düzeltme işlemi uygulanmamaktadır. Bu işlem zamandan da tasarruf sağlar. Sıkça kullanılan yöntemlerden birisi de kaporta göçük düzeltme işlemidir. Bu işlem için profesyonel ekip gereklidir. Bazı durumlarda hasarın arka bölgesine ulaşılmayabilir. Bu durumda vakumlama göçük düzeltme işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem parça sökülmeden uygulanmaktadır.