Tuzla Boya Koruma

Tuzla Boya Koruma
  • 14 Haziran 2022

Tuzla Boya Koruma

Aracınızı temizlerken kullandığınız yöntemler, zamanla araç boyasının matlaşmasına ve yüzeyde geçtikçe daha belirgin hale gelen çizikler oluşmasına neden olabilmektedir. Asit yağmurları, toz ve reçine kalıntıları ise aracınızın yüzeyindeki harelerin ve mikro deliklerin görünür hale gelmesini sağlamaktadır. Araç yüzeydekindeki bu kusurlar, boyanın mat görünmesinin de nedenidir, yani aslında boyadaki matlık, bu derin delikler ve çiziklerin oluşturduğu bir görünümdür. Güneş ışınları aracınızın yüzeyine yansıdığında, ışık pürüzsüz bir yüzey yerine yıpranmış bir doku ile karşılaşıyorsa aracınızın parlak görünmesi beklenemez.

Tuzla boya koruma, çizik ve deliklerin giderildiği yüzeye uygulanan, parlaklık ve koruma sağlayan bir malzemedir. Tabiki de uygulanan üründen en iyi sonucu almak için yapılması gereken ilk işlem, düz ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek olmalıdır. Tuzla boya koruma işlemi yapan pek çok şirket ve firma arasında en çok tercih edilen Cardeta Şirketi, sizler için en iyi ve en mükemmel hizmeti sunmaya son sürat devam etmektedir.

Tuzla Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Tuzla boya korumanın çeşitli uygulama adımları bulunmaktadır. Bu adımlar aşağıdaki gibidir:

 

  • İlk olarak, boya koruması yapılacak araç yüzeyinin hazır olması için aracın iyi bir şekilde yıkanıp temizlenmesi  gereklidir.
  • Yıkanan araç yüzeyine yapışmış olan ve gözle görülmeyen son artıkların yüzeyden çıkarılması için kille temizleme işlemi yapılmaktadır.
  • Daha sonra pasta uygulamasının yapılmaktadır. Polisaj makinesiyle profesyonel bir şekilde yapılması gereken pasta işlemi, dairesel hareketler ile bölgesel bir şekilde araç yüzeyine yapılmaktadır.
  • Pastanın ardından hare giderici uygulamalarla araç yüzeyinde kalan dairesel izler yok edilmektedir.
  • Hare işleminin ardından koruma katmanının altında kalacak parlaklığı sağlamak için araca cila uygulaması yapılmaktadır.
  • Son olarak boya koruma işlemi yapılmaktadır. Tüm araç yüzeyine titizlikle uygulanan koruma işleminin ardından araç, güneş ışığından uzak bir ortamda belirli bir süre bekletilmektedir.

Bütün adımların özenle ve titizlikle yapılması gereklidir.

Tuzla Boya Koruma Ne İşe Yarar?

Tuzla boya koruması, boyanın üzerindeki vernik tabakasının üzerinde ikinci bir katman oluşturarak oluşabilecek çizik, oksitlenme ve asit lekeleri gibi kusurların boyaya ulaşmasını engellemektedir. Ekstra olarak, kaliteli bir şekilde yapılan Tuzla boya koruma işlemi, araç değerini de arttırmaktadır.