Pendik Boya Koruma

Pendik Boya Koruma
  • 22 Temmuz 2022

Pendik Boya Koruma

Boya koruma adından anlaşılacağı üzere aracın boyasını dış etmenlere karşı korumaya yönelik yapılan bir işlemdir. Araçların renk kalitesini koruyan ve daha iyi görünmesini sağlayan boya koruma, titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Pendik boya koruma hizmetlerimizde, uygulama alanlarımız farklıdır. Boya koruma yaparken toz partiküllerinin boyaya yapışmaması için ince bir işçilik gösterilmelidir.

Her araca boya koruma yapılır mı?

Ülkemizde maalesef boya koruma verimli bir şekilde kullanılmıyor. Boya koruma eski/yeni ayırt etmeden her araca uygulanabiliyor. Boya koruma işlemi sıfır araç için uygulandığı takdirde güneş, yağmur, kalitesiz yıkama kimyasalları gibi dış etmenlerden etkilenmediğinden dolayı aracın ilk günkü parlaklığı ve göz alıcılığının ömrü uzuyor, aracın değer kayıpları en aza iniyor. Boya koruma işlemi sıfır ve ikinci el araçlara uygulanabiliyor. Araçların yıllar boyunca kar, güneş, kuş pisliği, ağaç reçineleri gibi dış etmenlere maruz kalması neticesinde araç yüzeyi solgunlaşır, ilk günkü parlaklığını kaybeder. Bu tür etmenlere maruz kalan araçlara gerekli müdahale edilmediğinde güneş yanıkları, vernik yanıkları diye adlandırılan ve araç değerini düşüren yanıkların oluşumu kaçınılmazdır. Bu tarz zararlara uğramamak için periyodik olarak araçlara boya koruma işlemi yapılması kaybedilen parlaklığı sadece geri getirmekle kalmayıp aracı uzun yıllar koruyor. Kısacası boya koruma işlemi ile araçtan yılların yorgunluğu alınmış oluyor. Pendik boya koruma hizmetlerinde aracın boya incelemesini yaptıktan sonra gerekli bakım uzmanımız tarafından gerçekleştiriliyor, araç bakımına dair bilgilendirmeler yapılıyor.

Boya koruma maliyetleri

Boya koruma işlemi maliyetli bir işlem diye insanlar tarafından yanlış bir algı oluşturuluyor. Boya koruma maliyetleri aracın boya durumuna, rengine, kullanılacak malzemeye göre değişkenlik gösteriyor. Özellikle aracını satışa çıkarmak isteyenler için olmazsa olmazlardan biri boya koruma işlemidir. Boya koruması olan araçlar her zaman daha yüksek fiyatlara alıcı buluyor. İşbu sebeple boya korumaya harcadığınız paradan daha fazlasını üzerine koyarak daha fazla kazanma ihtimaliniz yükselmiş olur. Aracınızın değerini artıracak, ilk günkü ışıltısını koruyacak bir uygulama olan boya koruma hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pendik boya koruma hizmetlerimiz yıl boyunca devam ediyor. İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.