Kurtköy Far Temizleme

Kurtköy Far Temizleme
  • 22 Temmuz 2022

Kurtköy Far Temizleme

Kurtköy far temizleme ekibimiz, araç bakımında ön plana alınmayan, çoğu zaman ihmal edilen önemli bir detaya dikkat çekiyor: Far temizliği! Far temizleme işlemi önemli, çünkü farlar, gece görüşünü sağlıyor. Gece yolculuğuna çıktığınızda güzergahınızı net biçimde görmek için farların aydınlığına ihtiyacınız olur. Yol boyunca karşınıza kasisler, canlı hayvanlar, yabancı cisimler çıkabilir, bir anda kaza yapmanıza hatta kaza zincirine sebep olabilir. Bu tür durumların yaşanmaması basit bir far temizleme işlemiyle önlenebiliyor.

Araç bakımında her detay önemlidir. Farlar bu bakım ve temizlik rutinine mutlaka dahil edilmelidir. Yolculuğun kalitesini artıran, kaza stresini azaltan ve riskleri minimize eden far temizleme uygulaması, aracın maddi değerini de artırıyor. Aslında araç sahipleri çoğunlukla bu durumun farkında. Bu yüzden aracını satmadan önce boya koruma, far temizliği gibi birçok işlemi tercih ediyor, ancak bu işlemler sadece satılırken değil araç aktif kullanılırken de yaptırılmalıdır.

Neden Far Temizliği Yaptırılmalı?

Far temizliği yaptırmak için en temel sebep kaza risklerini azaltmaktır. Akabinde öne çıkan bir diğer sebep ise sürüş performansını arttırmaktır. Hava kararmaya başladığında, zifiri karanlık çöktüğünde yolu görebilmenin tek yolu farlardır. Şehir ışıkları ya da diğer araçlardan dağılan ışıklar hiçbir zaman yeterli değildir, aksine dikkat dağıtıcıdır. Araç sahiplerinin far aydınlatma performansının ne denli önemli olduğunu kavraması ve konuyla ilgili önlem alıp rutin temizlik yaptırması önemlidir. Kurtköy far temizleme işlemlerinde, uzman ekibimiz her bir farın ilk günkü kristal netliğine kavuşmasını sağlıyor. Araç sahipleri temizlik sonrası farkı görüyor, aracı kullanırken far temizliğinin aydınlatmayı nasıl artırdığını bizzat deneyimliyor. İşbu sebeple far temizliği ihmal edilmemeli, kaza risklerinin çeşitli bakımlarla azaltılabileceği bilinmelidir.

Far Temizliği Nasıl Yapılır?

Far temizliğinde özel ekipmanlar kullanılır. Araçlar önce incelenerek farların kir yoğunluğu tespit edilir. Sonrasında ise gerekli far temizleyiciler ve ekipmanlarla temizliğe başlanır. Temizlik hassasiyetle yapılır. Örneğin, temizleme aşamasında sadece far bölgesine odaklanılır, far dışında kalan yerlerin zarar görmemesi için maskeleme yapılır. İşlem bittiğinde önce – sonra farkı bariz şekilde kendini gösterir, araç sahipleri ilk anda temizliği bizzat gözlemler. Araç bakım ve temizliğiyle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Kurtköy far temizleme ekibimizle görüşmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.