Kaynarca Oto Yıkama

Kaynarca Oto Yıkama
  • 28 Temmuz 2022

Kaynarca Oto Yıkama

Kaynarca oto yıkama uzun yıllardır etkili temizliğiyle İstanbul sürücülerine hizmet veriyor. Kullanıcıların hijyenik araç talebini yerine getiren yıkama ekibi, pandemi ile birlikte önem kazanan temizliği modern sistemlerle, etkili ürünlerle gerçekleştiriyor. Temizlikte esas olan şeyin kaliteli ürünler ve hassasiyet olduğunu vurgulayan yıkama ustaları, eser miktarda ürün kullanılması gerektiğini belirtiyor. Oto yıkama sektöründe hızlı bir tempo yaşanıyor. Yıkama personelleri sirkülasyonu devam ettirmek amacıyla çoğu zaman ön yıkama yapmıyor ya da araçla derinlemesine ilgilenmiyor. Kaynarca oto yıkama sürücülerin kötü deneyim yaşamaması için her aracı randevu usulü yıkıyor, geniş vakit ayırıyor, ön yıkamadan geçiriyor. Kurulama esnasında ise bekletmiyor, anında yumuşak iz bırakmayan bezlerle aracın her yerini kurutuyor. Bekletilen araçlarda ne yazık ki su lekesi kalıyor, kötü görüntü oluşturuyor.

Aracınızı Ne Sıklıkta Yıkatmalısınız?

Çoğu sürücü aracını hafta bir yıkatıp temiz ve bakımlı kalmasını sağlıyor. Kimisi ise daha uzun sürelerde yıkama yaptırıyor. Peki, aracı yıkatma sıklığında doğru süre nedir? Kaynarca oto yıkama ustaları aktif kullanılan araçlarda haftada 2 kez yıkama öneriyor. Kullanılan yere bağlı olarak bu sayı azaltılabilir.

Yaz boyunca havalar güzel olduğundan araçlar sık sık yıkatılır, kışın ise yağmur yağacak düşüncesiyle araçlar daha az yıkatılır. Aslında bu yanlış ve zararlı bir düşünce. Yağmur suyu araca zarar verir, kışın araçlar tuza maruz kalır. Yollara atılan tuzlar kaportaya zarar vermeye başlar. Kış mevsiminde yağmur ve tuzun zararlarını azaltmak için haftada bir yıkama önerilir.

Evdeki Deterjanlarla Araç Yıkanır Mı?

Aracını profesyonel bir yıkama servisine götürmeyen ancak petrole götüren ya da bahçede yıkayan binlerce otomobil kullanıcısı var. Bu kişiler genellikle evde kullanılan deterjan ve sabunları araç bakımında da kullanıyor. Hemen bu yanlışı düzeltelim: Evdeki deterjanlarla araç yıkanmaz. Araçların dış yüzeyi özel bir yapıya sahiptir, temizliği için özel ürünler üretilmiştir. Aracınızı rastgele ürünlerle yıkarsanız kılcal çiziklere, tahribatlara, renk solgunluğun sebep olabilirsiniz. Aracınızı Kaynarca oto yıkama servisine emanet ederek yüksek kaliteli araç bakım ürünleriyle doğru yöntemlerle temizlenmesini sağlayabilirsiniz.