Kaynarca Boya Koruma

Kaynarca Boya Koruma
  • 22 Temmuz 2022

Kaynarca Boya Koruma

Boya korumanın en temel amacı aracınızın görüntüsünün şık olmasını sağlamaktadır. Ayrıca dışarıdan gelebilecek etkilere karşı aracınızın renginin koruma altına alınmasında da etkilidir. Kaynarca boya koruma aracınızın uzun süre şık ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Orijinal boyası bulunan araçların renginin parlak olmasını ve korunmasını sağlamaktadır. Güneş ışığı gibi dışarıdan gelen etkilere karşı zarar görmeden canlı kalmasını sağlamaktadır. Aracı yıkarken veya başka nedenlerden dolayı araç rengi sokabilir. Boya koruma araç yıkanırken deterjanın yüzeyde tutunmasını önleyerek yüzeyin zarar görmesinin önüne geçer. Ayrıca araba dış boyasının koruması yapmanız aracınızı daha kolay yıkma olanağı da sağlamaktadır. Sizde arabanız için boya koruma yaptırarak birçok faydasından yararlanabilirsiniz.

Aracınızın Görünüşünü Olumsuz Etkileyecek Riskler

Otomobiliniz uzun süreli kullanımda veya açık havada kalması durumunda araç boyasının deforme olacağı durumlar ile karşılaşılabilir. Başta çok fazla güneş ışığının alınması gibi durumlar araç boyanızın çabuk solmasına sebep olabilir. Aracınızın çok fazla güneş ışığına maruz kalması boyada dalgalanmalara sebep olmaktadır. Aşırı yağışlar, asit, havadaki karbon monoksit miktarı gibi dış etmenlerde araç boyanızın olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Çok fazla tozlu ortamda duran araçlarda da zamanla matlaşma görülmektedir. Ayrıca boya üzerine yapışabilen zift lekeleri, kuş pislikleri, ağaçtan düşen pislikler araç boyanızın çabuk solmasına sebep olmaktadır. Bu olumsuz durumlardan etkilenmemek için Kaynarca boya koruma ile arabanızı koruma altına alabilirsiniz.

Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Boya koruma profesyonel uzmanlar aracılığı ile yapılan bir işlemdir. Araç yüzeyinde fabrikadan çıkışlı wax malzemeler bulunmaktadır. Boya koruması yapılırken öncelikli olarak bu malzemenin temizliği ile başlanmaktadır. Eğer araç ikinci el ise ve boya koruması yoksa yüzeyde pislikler bulunabilir. Bu nedenle ikinci el araçlarda da boya koruma işlemine yüzeyde bulunan pisliklerin temizliği ile başlanmaktadır. Her aracın boya özelikleri farklıdır. Bu nedenle Kaynarca boya koruma işlemi yapılmadan önce aracınızın boya kalınlığı gibi durumlar tespit edilir. Araç boyanızın aşındırmaya müsait olup olmadığı ölçüm cihazları ile belirlenir. Bu hususlar belirlendikten sonra pasta cila ve sonrasında boya koruma yapılmaktadır.