Kartal Seramik Kaplama

Kartal Seramik Kaplama
  • 22 Temmuz 2022

Kartal Seramik Kaplama

Seramik kaplama, aracı çeşitli deformelerden korumak amacıyla yapılan bir sistemdir. Bu sistem, aracın orijinal boyasının üzerine yapılır ve ikinci bir tabaka oluşmasını sağlayarak aracı dış etkenlere karşı korur. Aracın yüzeyindeki boşlukları derinlemesine doldurarak araç üzerinde koruyucu bir görev üstlenir. Bu uygulama nano teknolojisi sayesinde uygulanmakta olup, aracın üzerince ince bir tabaka halinde oluşur ve bakıldığı zaman net bir şekilde anlaşılmaz.

Seramik kaplamanın parçaları oldukça minik olduğu için uygulandığı yüzeydeki boşlukları ve gözenekleri sıvı geçirmeyecek şekilde kapatır. Bu tabaka; çevreden gelecek zararlı maddelere, ultraviyole ışınlar, aşırı ısı ve çiziklere karşı dayanıklılık sağlar. Aracı yıkama, silme ve çeşitli kimyasallarla temizleme esnasında etkili bir koruma sağlar. Seramik kaplama, şeffaf ve görünmez bir tabakadan oluşur. Bunun nedeni ise, parçacıklarının çok küçük yapıda olmasından kaynaklanmaktadır.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Araca seramik kaplama yaptırmanın pek çok faydası vardır. Bu faydalara birlikte bakalım:

  • Araca seramik kaplama yaptırıldığı zaman aracın yüzeyi ortalama bir kalınlığa ulaşır. Bu kaplama aşınma, sararma, çatlama ve dökülme gibi problemlere sebep olmadığından aracın yüzeyi yeterince korunmuş olur.
  • Seramik kaplama sayesinde aracın yüzeyi toz ve kir tutmadığından temizliği kolay yapılır. İçeriğindeki hidrofobik yapı sayesinde, suyu itici özelliği bulunur.
  • Aracın yüzeyini güneşin zararlı ışınlarından korur ve böylece oksitlenme miktarını azaltır.
  • Araç yüzeyinin ağaç reçineleri, yağmur, kar, buz ve kuş pislikleri gibi çevresel nedenlerden olayı zarar görmesini engeller. Bunun yanı sıra, temizlik işlemleri ile parlaklığını yitirmesine engel olur.
  • Aracı çizilmelere ve aşınmalara karşı korur.

Seramik Kaplama Uygulaması Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik kaplama uygulaması, deneyimli ve alanında uzman kişiler tarafından kaliteli ekipmanlar ile yaptırılmalıdır. Bu durum, seramik kaplama işlemi yaptırdıktan sonra problem yaşamamak adına son derece önemlidir.

Seramik kaplamayı, bu alanda yeterli eğitimi alan ve gereken sertifikalara sahip, uzman kişilerin uygulaması gerekir. Böylece araç sahipleri kaliteli, güvenilir ve uzun ömürlü bir seramik kaplama hizmeti almış olur.

Seramik kaplamanın süresi, araç yüzeyinin büyüklüğüne ve gereken diğer hizmetlere göre değişiklik gösterebilir. Kartal seramik kaplama olarak aracı, 1 ila 5 gün içerisinde kaplayabilir ve size teslim edebiliriz.