Kartal Boyasız Onarım

Kartal Boyasız Onarım
  • 22 Temmuz 2022

Kartal Boyasız Onarım

Aracınızda kötü bir göçük varsa, bu ister bir park yeri yarası olsun, isterse bir kazadan kaynaklanan bir göçük olsun, Kartal boyasız onarım ile tamir edilme olasılığı yüksektir. Boya hala sağlam olduğu ve göçük doğası gereği çok karmaşık olmadığı sürece, çoğu küçük ezik göçük tamirciler tarafından onarılabilir. Boyasız göçük düzeltme, eziklerin %80-90'ını giderebildiğinden, arabanızdaki göçükleri gidermenin en iyi yoludur.

Bu uygulamada muhtemel en iyi şey, onarım işlemi sırasında gövde dolgusu eklememize, yeniden boyamaya, hatta aracınızın fabrika boyasını bozmamıza gerek olmamasıdır. Bu nedenle, günümzde ayrıca bir gövde panelinin zımparalandığı, gövde dolgusunun eklendiği ve panelin yeniden boyandığı geleneksel göçük düzeltme işleminden çok daha az zaman alır. Aracınızın ezikliğini maliyetinin çok altında ve daha kısa sürede gidermek istiyorsanız, boyasız göçük düzeltme işlemi aracınızın kaporta panellerini onarmanın harika bir yoludur. Çoğu Boyasız göçük onarımı, yeniden boyama ve geleneksel onarımlardan çok daha az maliyetle yapılabilir ve bir günden daha kısa sürede tamamlanabilir.

Derin Göçüklerde Boyasız Onarım

Bir diğer önemli husus, aracınızdaki göçük derinliğidir. Daha sığ olan eziklerin onarımı genellikle daha derin eziklere göre daha kolaydır. Aracın gövde panelinin daha fazla kısmının daha derin bir göçükten etkileneceği göz önüne alındığında, tamir edilebilirliğini ve aracın gövde panelinin bütünlüğünü de sınırlayabilir. Hasar ne kadar derin olursa, panelin orijinal şekline dönmesi o kadar az olasıdır. Aracınızın boyasının elastik sınırı da belirleyici bir faktör olacaktır. Otomotiv boyası ancak çatlamaya başlamadan önce çok fazla esneyebilir. Boyanın esnekliği bir otomobil üreticisinden diğerine değişiklik gösterebilir. Bazı araçlarda boyalarının daha esnek olmasını sağlayan ağrılarda farklı kalınlıklar ve katkı maddeleri bulunurken, diğerleri daha kırılgandır. Daha esnek boyaya sahip bir araç, daha derin ve daha karmaşık bir göçüğü çatlamadan koruyabilir ve daha kırılgan boyaya ve daha sert vernikli bir araç, hasar gördüğünde daha çabuk çatlamaya neden olacaktır.

Deneyimli teknisyenler, aracınızı tamir etmeden önce, hasarın boyanın elastik sınırını aşmış olabileceğine dair kılcal çatlakları ve diğer sorunları aramak üzere araştırmalar yapacaktır. Boya çatlama belirtileri gösteriyorsa, panelinizin yeniden boyanması gerekecek ve geleneksel göçük düzeltme işlemi gerekecektir. O göçük için Kartal Boyasız Onarım tamirhanesine gitme zamanı geldiği anlamına gelir.