Kartal Boyasız Göçük Düzeltme

Kartal Boyasız Göçük Düzeltme
  • 22 Temmuz 2022

Kartal Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız göçük düzeltme, dış darbeler neticesinde aracın kaporta aksamında oluşan, boyanın herhangi bir zarar görmediği 5 cm’ye kadar oluşan kaporta göçüklerinin özel aletlerle aracın orijinalliği bozulmadan ve herhangi bir boyama işlemine girişilmeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniğidir. Kartal boyasız göçük düzeltme sırasında özel aletlerin kullanılma sebebi, aracın daha fazla zarar görmesini önlemektir.

Boyasız göçük düzeltme için adından da anlaşılacağa üzere herhangi bir boya işlemine gerek duyulmaz. Düzeltme eylemi gerçekleştirilip belli bir süre beklendikten sonra pasta cila yapılarak işlem tamamlanmış olur. Aracın kapı, kaput, tampon, tavan, bagaj ve çamurluk gibi alanlarında meydana gelen her türlü darbe, aracın orijinalliğine zarar vermeden onarılmaktadır.

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme, boyanın zarar görmediği çeşitli kaporta darbelerinde aracın orijinal durumuna sadık kalınarak özel aletler kullanılıp çeşit işlemlerin uygulanması yoluyla boyasız onarım işlemidir. Ustalık gerektiren ve profesyonel adımların izlendiği bir süreci kapsar. Çeşitli ekipmanlar ve sistem yardımıyla yapılır.

Araçta hasar sonrası oluşan dezenformasyon, alanında uzman kişilerin çalışması ve boyasız göçük düzeltme ekipmanlarıyla aracın orijinal şekline uygun biçimde düzeltilir. Böylelikle herhangi bir boyama işlemine girişmeden ve aracın orijinalliğine zarar vermeden gerek doğal sebeplerle gerekse de olağan dışı nedenlerle meydana gelen göçük hasarları giderilir ve araç eski haline getirilir.

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır?

Boyasız göçük düzeltme sırasında, ekipmanlardan tam anlamıyla yardım alınarak araçtaki hasar giderilmeye çalışılır. Bu işlem için en çok gerek duyulan unsurlardan biri de uzun çubuklardır. Uzun çubuklar bu işlem için oldukça işlevseldir. Boyasız göçük düzeltmeden sonra en az 2 saat beklenilerek söz konusu bölgeye pasta cila sürülüp işlem tamamlanır. Boyasız göçük düzeltme 2 şekilde uygulanır:

  • Göçük bulunan bölgeye, farklı şekil ve boylardaki çubuk aparatlarla arkadan ulaşılıp dışarı doğru bastırılarak gerçekleştirilen işlem
  • Arkasına ulaşılamayacak durumda olan göçük bölgelerin boyaya zarar vermeyen türdeki yapışkanlı ekipmanla çekilerek düzeltilmesi işlemidir.

Bu işlemler uygulandığı takdirde, araçta hasardan iz kalmaz ve araç değerinde kayıp yaşanmaz.